У День працівників дипломатичної служби в МЗС відбувся урочистий захід за участі керівництва держави
22 грудня в Міністерстві закордонних справ України відбувся урочистий захід з нагоди Дня працівників дипломатичної служби за участі керівництва держави, урядовців, народних депутатів, керівництва та співробітників МЗС.
Президент Володимир Зеленський привітав співробітників української дипломатичної служби з нагоди професійного дня та подякував за роботу заради інтересів України й наших людей. Глава держави окреслив подальші завдання, які стоять перед Україною на міжнародній арені, зокрема із захисту інтересів України та українців, наближення справедливого миру.
Президент закликав розбудовувати відносини з ключовими партнерами – США та країнами Європи, реагувати на зміни внутрішнього балансу сил і настроїв на Близькому Сході та в регіоні Затоки, у Північній Африці, Сахелі та Латинській Америці, просувати інтереси України у відносинах з Китаєм, Індією, іншими державами Азії, розвивати реальне партнерство з Японією та більш змістовні відносини з Республікою Корея, продовжувати курс на здобуття повноправного членства України в НАТО.
Глава держави підтвердив пріоритетність притягнення Росії та російських злочинців до відповідальності за скоєні злочини. Зокрема йдеться і про повне використання знерухомлених російських активів для підтримки України, пошук та знерухомлення додаткових російських активів. Президент також закликав дипломатів працювати з усіма партнерами, які вже інвестують або можуть стати інвесторами в українське виробництво зброї та спільні проєкти з відновлення.
Президент повідомив про погодження низки нових призначень керівників закордонних дипломатичних установ, а також відзначив працівників і працівниць МЗС орденами «За заслуги» III ступеня.
У своєму виступі Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук висловив вдячність українському дипломатичному корпусу за професійну й самовіддану працю та відзначив високий рівень взаємодії між українським парламентом і парламентарями та дипломатичною системою. Він окреслив ключові спільні здобутки та привітав розширення географії парламентської дипломатії.
Голова ВРУ перелічив низку подальших завдань, серед яких посилення санкційного тиску на агресора; притягнення російських злочинців до відповідальності; компенсація завданих Україні та українцям збитків; залучення міжнародної допомоги для відбудови зруйнованого житла та інфраструктури України; робота з новими адміністрацією та Конгресом США; співпраця з новими Європейською Радою, Європарламентом і Єврокомісією; подальше розширення кола друзів і партнерів України у світі; запрошення України до членства в НАТО.
Голова Верховної Ради нагородив працівників і працівниць дипломатичної служби відзнаками ВРУ.
У своєму виступі Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що завдяки зусиллям дипломатів Україна зміцнює свої позиції у світі, здобуває союзників і руйнує плани агресора. Він наголосив на незмінному ключовому завданні Уряду: зробити Україну сильнішою, а Росію — слабшою. Прем’єр-міністр окреслив ключові пріоритети на наступний рік, серед яких подальших санкційний тиск на Росію та повна конфіскація російських активів, залучення фінансів, інвестицій та технологій для розвитку України, зокрема у галузях видобутку та переробки критичної сировини, аграрному секторі, ІТ, зеленій енергетиці, логістиці, будівельному секторі та головне — оборонній промисловості.
Прем’єр-міністр нагородив співробітників дипломатичної служби відзнаками Кабінету Міністрів.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга висловив вдячність керівництву держави, урядовцям, народним депутатам за підтримку дипломатії та плідну співпрацю заради досягнення зовнішньополітичних цілей нашої держави.
"Коли почитати зараз зміст нарад українських послів столітньої давності, часів УНР, знайдемо багато подібного. Той самий ворог, ті самі виклики, ті самі теми: союзництво та зброя. Але є одна суттєва відмінність. Сьогодні, на відміну від реальності столітньої давності, ми маємо підтримку світу. Є й ще одна відмінність, якщо порівнювати нинішню ситуацію із геополітичними реаліями, які мали місце 100 років тому. У тогочасних реаліях Україна не вирішувала свою долю. Долю вирішували за нас. А зараз я можу твердо сказати, що ми є стороною та субʼєктом, ми самостійно зараз вирішуємо свою долю”, - підсумував Андрій Сибіга.
Глава МЗС наголосив, що саме завдяки стійкості нашого народу, наших воїнів, і наших інституцій Україні вдалося розірвати цей історичний цикл.
“Всі дії дипломатичної служби підпорядковані зараз одній меті: досягненню всеосяжного, справедливого та стійкого миру. І ми обовʼязково її досягнемо разом", – заявив він.
Міністр нагородив низку керівників відомств, урядовців і народних депутатів медаллю МЗС «За досягнення на дипломатичній службі» на знак вдячності за підтримку української дипломатії.
У своєму спілкуванні з працівниками дипломатичної служби міністр креслив конкретні кроки для реалізації завдань, поставлених перед МЗС керівництвом держави.
Наприкінці заходу скаути Національної скаутської організації «Пласт» принесли до зали та передали Вифлеємський вогонь міністру закордонних справ України Андрію Сибізі та його дружині Тетяні Сибізі. Подружжя висловило щиру вдячність пластунам за їхню важливу місію. Вони подарували українським скаутам різдвяні подарунки.
Андрій Сибіга підкреслив символічність передачі Вогню Миру з Вифлеєму українським дипломатам у день їхнього професійного свята: «Для мене особисто це - символ Різдва і віри у наше майбутнє, нашої Перемоги, символ того, що ми обов’язково досягнемо справедливого миру».
22 грудня Міністерство закордонних справ України також відкрило документальну фотовиставку «Дипломатія. Інституційна пам'ять», з якою всі охочі зможуть ознайомитися до 20 січня на Михайлівській площі, а також представило спеціальний сайт “Дипломатичний е-Архів”, який зібрав унікальні архівні документи української дипломатичної служби.