Руслан Стефанчук зустрівся з Головою Конгресу депутатів Іспанії Франсіною Арменголь

Напередодні Саміту керівників парламентів країн НАТО, що відбувається у Вашингтоні (США), Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів двосторонню зустріч зі своєю колегою – Головою Конгресу депутатів Іспанії Франсіною Арменголь.

Очільник українського Парламенту подякував своїй колезі за послідовну підтримку України з перших днів повномасштабного вторгнення. «Наша країна цінує усі рішення, що дозволяють посилювати оборонні спроможності ЗСУ, зокрема — нещодавнє рішення про поставку ракет для системи Patriot», – наголосив Руслан Стефанчук.

Під час зустрічі, Спікер українського Парламенту поінформував про ситуацію в Україні, зокрема і про терористичний ракетний удар, який сьогодні завдала росія по мирних громадянах, результатом якого стали десятки жертв.

Руслан Стефанчук звернувся з проханням розглянути можливість посилити протиповітряну оборону нашої країни: «Україна потребує більшого захисту наших людей. Важливе надання Україні додаткових системи ППО. Розраховую, що Іспанія позитивно розгляне питання щодо передачі нам одного комплексу Patriot», – наголосив він.

Також Руслан Стефанчук висловив сподівання: «Що голос Парламенту Іспанії гучно звучатиме у питанні підтримки членства України в НАТО».

«Ви бачите, що Росія не зупиняється ні перед чим, демонструючи усьому світу звірства тієї війни, яку вона веде проти України. І тому ми продовжуємо сподіватися на вас, на вашу допомогу в усіх сферах: військовій, гуманітарній, фінансовій та інших», — додав він.

Руслан Стефанчук поінформував Франсіну Арменголь, що внаслідок триваючої агресії Україні завдано величезних збитків в економічній та соціальній сферах. Питання відновлення й відбудови широко обговорюється, і основний процес відбудови розпочнеться після завершення війни, однак є потреби, які вимагають негайного втручання.

Голова Верховної Ради України виступив з ініціативою започаткувати спільні гуманітарні проекти за участю українського та іспанського парламенту щодо відновлення об'єктів соціальної інфраструктури, зруйнованої агресором. 

Користуючись нагодою, Руслан Стефанчук щиро подякував колегам іспанського парламенту і всьому іспанському народу за підтримку України у важкий час війни.

https://www.rada.gov.ua/news/Top-novyna/251463.html