2024р. Лютий. Робочий візит Президента України до Німеччини і Франції
У Берліні Президент України розпочав переговори з канцлером ФРН
Президент України Володимир Зеленський розпочав робочий візит до Федеративної Республіки Німеччина.
Глава держави прибув до Відомства Федерального канцлера Німеччини у Берліні, де почалися його переговори з канцлером ФРН Олафом Шольцом.
Лідери планують обговорити подальшу підтримку України в оборонній, політичній та фінансовій сферах.
За підсумками переговорів заплановане підписання Угоди про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Федеративною Республікою Німеччина.
Володимир Зеленський та Олаф Шольц також обговорять питання підтримки України на шляху до набуття членства у Європейському Союзі та НАТО.
У Берліні Володимир Зеленський та Олаф Шольц підписали безпекову угоду між Україною та Німеччиною у межах Вільнюської декларації G7
У межах візиту до Німеччини Президент України Володимир Зеленський підписав із Федеральним канцлером ФРН Олафом Шольцом Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Федеративною Республікою Німеччина.
Документ укладений у межах Спільної декларації, яку прийняли Україна та члени «Групи семи» у Вільнюсі 12 липня 2023 року.
Цією безпрецедентною угодою Німеччина засвідчує свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів від 1991 року. Німеччина має намір надавати підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно для того, щоб допомогти нашій державі захистити себе та відновити територіальну цілісність.
Двостороння угода діє протягом десяти років з моменту її підписання та чітко закріплює конкретні компоненти безпекових зобов'язань, які Німеччина надала Україні. Зокрема, документ визначає пріоритетні сфери двосторонньої безпекової співпраці – військової, політичної, фінансової та гуманітарної.
Так, в угоді зафіксовано, що у 2024 році Німеччина надасть кошти на військову допомогу Україні на загальну суму понад 7 млрд євро, що значно посилить українську армію. ФРН продовжуватиме надавати підтримку Україні протягом усього строку дії документа.
Також сторони визнають важливість застосування санкцій для обмеження доступу Російської Федерації до фінансів, товарів, технологій та послуг, які вона використовує у своїй агресивній війні. Відповідно до документа Німеччина працюватиме над підтримкою санкційного тиску на Росію та боротьбою з ухиленням від санкцій, доки триватиме війна РФ проти України та доки не буде відновлено територіальної цілісності нашої держави.
Крім того, Німеччина продовжуватиме роботу в Коаліції щодо створення трибуналу щодо злочину агресії проти України для забезпечення ефективної відповідальності.
ФРН підтвердила готовність спільно з партнерами у Європейському Союзі та «Групі семи» використовувати законні шляхи, щоб спрямовувати доходи від російських активів на підтримку України.
Угода також передбачає механізм екстрених консультацій у разі можливого майбутнього збройного нападу Росії на Україну, що застосовується на вимогу будь-кого з учасників протягом 24 годин для визначення відповідних подальших кроків.
Окрім того, документ закріплює відданість Німеччини підтримці зусиль України на шляху реформ, необхідних для реалізації прагнень до членства в ЄС і НАТО. ФРН також сприятиме поточній та майбутній підтримці України з боку Європейського Союзу.
В України не було потужніших документів, ніж той, що підписано сьогодні з Німеччиною – Володимир Зеленський за результатами переговорів з Олафом Шольцом
У межах робочого візиту до Німеччини Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Федеральним канцлером ФРН Олафом Шольцом.
Відбулися переговори у вузькому та розширеному форматах, було підписано двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.
«Олафе, хотів би подякувати тобі особисто за таке особливе ставлення до України, до українців, і подякувати німцям, звичайним людям, за таке ставлення до нас. Дуже потужна підтримка і для наших воїнів, і для людей, які в Україні працюють заради перемоги. І за те, що ви дали такий прихисток такій великій кількості українців, які через війну вимушено переїхали за кордон», – сказав Глава держави, звертаючись до канцлера ФРН під час спільної зустрічі з представниками ЗМІ після переговорів у Берліні.
За словами Володимира Зеленського, підписана сьогодні безпекова угода – це безпрецедентний документ, який відображає не лише досягнутий Україною та Німеччиною рівень двосторонніх відносин, а й фундаментальну роль Берліна у збереженні нормальності у Європі та світі.
«Щорічна фінансова підтримка нашої оборони. І на цей рік визначено понад 7 мільярдів оборонної підтримки. Це чіткі контракти, чітке постачання. В угоді абсолютно раціонально прописані пункти щодо відповідальності Росії та всіх російських воєнних злочинців за скоєне проти України й українського народу. Кожен воєнний злочин окупантів має бути покараний, і це цілком справедливо. В угоді також принципово визначені позиції щодо санкцій проти Росії, російських активів, які заморожені в різних юрисдикціях. Кожен такий актив держави-терориста має бути конфіскований і спрямований на захист від агресії Росії, спрямований на відбудову після російського терору. Для мене особливо важливо, що в угоді відображені й чіткі позиції щодо європейської, євроатлантичної інтеграції – наша держава де-факто вже є частиною європейської та євроатлантичної спільнот, і це має бути закріплено юридично – у свій час», – зазначив Президент.
Глава держави подякував командам України та Німеччини за підготовку документа.
Відповідаючи на запитання журналістів, Володимир Зеленський додав, що угода діятиме до набуття Україною членства в НАТО.
«Тобто союзники розуміють, що врешті-решт ми будемо там. І це найголовніше», – сказав він.
Як акцентував Президент, найважливіше, що угода містить конкретні цифри – щодо обсягів фінансування та строків підтримки.
«Це конкретика, на яку може розраховувати людина в Україні. Це і є безпекові гарантії. В України не було потужніших документів, ніж цей, який ми сьогодні підписали», – наголосив Глава держави.
Володимир Зеленський також подякував Німеччині за новий оборонний пакет обсягом понад 1 млрд євро, надзвичайно потрібний українському війську саме зараз.
«Зокрема, це артилерія – критична потреба на фронті. А також гармати, які необхідні саме зараз, і ППО – системи, які так потрібні сьогодні нашим людям. Олафе, пане канцлере, я дуже ціную, що ти не осторонь, як і вся Німеччина. Вже найближчим часом ця артилерія, ця допомога буде на фронті», – сказав Глава держави.
За його словами, під час переговорів у Берліні сторони докладно розглянули ситуацію на фронті та необхідність забезпечення українських Сил оборони в актуальних міжнародних обставинах та за переваги ворога в озброєнні.
«Ми обговорили також посилення нашої ППО: Німеччина вже стала одним із лідерів такої підтримки, я вам вдячний. Тисячі життів врятовані від російських ударів, але потреба в захисті більша», – наголосив Президент.
«Хоч би як було складно і хоч би які були виклики, маємо завжди памʼятати: лише в єдності можна захистити життя. Путін завжди вбиває. Він сам по собі і є війна. Він не зупиниться. Його можна лише зупинити – і лише всім разом. У співпраці. Дорогий Олафе, Німеччино, я вам дуже дякую від щирого серця кожного українця, кожної українки за таку важливу підтримку з вашого боку. Надзвичайно суттєву й надзвичайно предметну», – додав Володимир Зеленський.
Зі свого боку канцлер Німеччини Олаф Шольц підтвердив підготовку нового пакета допомоги Україні на суму 1,1 млрд євро, який містить 36 гаубиць, амуніцію, 2 системи Skynex та ракети для IRIS-T.
Канцлер Німеччини також назвав історичним кроком підписання угоди у сфері безпеки між двома країнами.
«Цей документ важко переоцінити, бо він встановлює, що Німеччина й далі підтримуватиме незалежну Україну, яка обороняється від російської агресії, скільки буде потрібно», – зауважив Олаф Шольц.
За його словами, ФРН підтримуватиме Україну в розбудові сучасних обороноздатних ЗСУ, щоб запобігти будь-якій майбутній агресії Росії.
«Якщо Росія подумає про це в майбутньому, то в нас є детальні домовленості – дипломатичні, економічні та військові, як ми допомагатимемо Україні», – додав канцлер.
Крім того, домовленості охоплюють допомогу у цивільній сфері, зокрема у розмінуванні, забезпеченні функціонування енергетичної інфраструктури та відбудові.
«Ця угода відображає цінності, які ми поділяємо. Вона базується на демократії та верховенстві права, на тому порядку, у якому хочуть жити наші суспільства. Зі свого боку Україна бере на себе відповідальність за продовження реформ, які ведуть її до вступу в ЄС», – зауважив він.
Він також наголосив, що всі хочуть, щоб ця війна якомога швидше закінчилася. «Але, на жаль, ми бачимо, що Росія не готова до тривалого та справедливого миру. Навпаки, вона й далі переслідує свої цілі, як Путін нещодавно знову нам продемонстрував. Ми надсилаємо чіткий меседж російському Президенту: ми не зменшимо підтримки України. Ми й далі стоїмо поруч з українцями», – зазначив Олаф Шольц.
У Берліні Президент України зустрівся з Федеральним президентом Німеччини
Президент України Володимир Зеленський у межах робочого візиту до ФРН провів зустріч із Федеральним президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.
Глава Української держави наголосив, що радий нагоді подякувати Німеччині та її народу за потужну підтримку, яку вони надають Україні в цей складний час.
Володимир Зеленський відзначив увагу до українців, яких Німеччина прихистила після початку повномасштабної російської агресії, та особисту солідарність Франка-Вальтера Штайнмаєра з нашою країною, зокрема його візит до деокупованих населених пунктів Чернігівської області.
Президент України ознайомив співрозмовника із ситуацією на фронті й актуальними потребами захисників України у протидії російській агресії.
Володимир Зеленський відзначив велике значення Угоди про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Німеччиною, підписаної сьогодні в Берліні, яка є важливим кроком у зміцненні обороноздатності нашої держави.
Окремо Володимир Зеленський і Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосили на важливості запуску спільного виробництва озброєнь.
Президенти приділили особливу увагу реалізації Української формули миру.
Також вони зупинилися на питанні подальшого розвитку муніципальних і міжрегіональних партнерств між Україною та Німеччиною, що має втілюватися в конкретних домовленостях і проєктах. Зокрема, сторони узгодили подальші кроки щодо підготовки до наступної Конференції з відновлення України, яка має відбутися в Берліні у червні цього року.
У Парижі Володимир Зеленський та Еммануель Макрон підписали Угоду про безпекове співробітництво між Україною та Францією
У межах робочого візиту до Франції Президент Володимир Зеленський підписав із Президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Францією.
Документ підписано у розвиток Спільної декларації про підтримку України, ухваленої державами – членами «Групи семи» у Вільнюсі 12 липня 2023 року. Угода діятиме десять років.
У цьому документі Франція підтверджує свою непохитну відданість стратегічній меті вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах міжнародно визнаних кордонів із 1991 року, здатної захистити себе зараз та стримати будь-яку можливу агресію в майбутньому.
Україна та Франція визнають важливість основоположних принципів справедливого миру, викладених в Українській формулі миру.
Документ має на меті зміцнити двосторонню співпрацю України та Франції у сфері безпеки.
Угода закріплює основні компоненти довгострокових безпекових зобов'язань, наданих Україні Францією, визначає пріоритетність безпекової співпраці у військовій, політичній, фінансовій та гуманітарній сферах.
Згідно з документом, у 2024 році Французька Республіка виділить до 3 млрд євро військової допомоги та продовжуватиме надавати підтримку Україні впродовж десяти років його дії.
Зокрема, Франція надаватиме військову та цивільну допомогу, щоб Україна могла захистити свої суверенітет, незалежність і територіальну цілісність від агресії з боку Російської Федерації.
У межах Контактної групи з питань оборони України французька сторона відіграватиме провідну роль у коаліціях з артилерії та протиповітряної оборони, а також братиме участь у коаліціях щодо повітряних сил і морської безпеки та в інших коаліціях.
Франція також сприятиме розвитку оборонно-промислової бази України, зокрема шляхом залучення французьких інвестицій, локалізації виробництва на українській території та спільного виробництва пріоритетних видів озброєння і боєприпасів.
Крім того, Французька Республіка допоможе Україні приєднатися до колективних інструментів боротьби з іноземним втручанням та маніпулюванням інформацією.
Спільно з членами «Групи семи» та іншими сторонами Франція та Україна працюватимуть над створенням компенсаційного механізму відшкодування збитків, завданих агресією Росії. Франція рішуче налаштована й надалі застосовувати суворі санкції проти секторів російської економіки, а також проти тих, хто підтримує війну, або отримує від неї вигоду, або допомагає обійти санкції.
Сторони також підтверджують, що не має бути безкарності за воєнні злочини та інші звірства та що Російська Федерація повинна нести юридичну відповідальність за них. Тож Україна та Франція і далі працюватимуть у Коаліції щодо пошуку опцій для створення трибуналу стосовно злочину агресії проти України.
Документ передбачає механізм екстрених консультацій у разі можливої майбутньої збройної російської агресії, який застосовується на вимогу будь-якого з учасників угоди протягом 24 годин для визначення заходів, необхідних для протидії або стримування агресії.
Крім того, документ закріплює повну підтримку з боку Франції мети України щодо вступу до Європейського Союзу та НАТО. Крім того, Франція підтверджує, що майбутній вступ України до Альянсу зробить корисний внесок у мир і стабільність у Європі. Відповідно до угоди, учасники координуватимуть та нарощуватимуть спільні зусилля для підтримки вступу України до НАТО, а також взаємосумісності Сил безпеки й оборони нашої держави з арміями членів Альянсу.
Підписано амбітну безпекову угоду, яка посилює Україну, наших воїнів та наш народ – Глава держави після зустрічі з Президентом Франції
У межах робочого візиту до Франції Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном.
Під час переговорів у Парижі лідери двох держав підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Францією, яка є продовженням Вільнюської декларації «Групи семи», погодженої в липні 2023 року.
«Я хочу подякувати тобі, Еммануелю, за те, що наші домовленості завжди працюють і завжди надихають. Україна та Франція вміють разом додавати сили і нашому захисту, і нашим народам, і всій нашій Європі. Ми підготували й підписали амбітну безпекову угоду. Не про всі її деталі можемо сьогодні відкрито говорити. Але це те, що справді стверджує: у цієї війни, яку Путін розв’язав проти України та всієї Європи, точно немає майбутнього. Майбутнє є в наших народів, у нашої спільної безпеки, у справедливого миру, на який усі у Європі заслуговують», – сказав Президент України під час зустрічі з представниками ЗМІ за результатами переговорів з Еммануелем Макроном у Парижі.
За словами Володимира Зеленського, угода між Україною та Францією передбачає виділення на оборону 3 млрд євро вже в поточному році, чітку й принципову підтримку з боку Парижа повноправного членства України в НАТО, застосування санкцій проти Росії за війну, а також відповідальність політичного керівництва РФ та всіх воєнних злочинців.
«Плюс ми виводимо на новий рівень співпрацю в галузях інформаційної та кібербезпеки, розвідки та контррозвідки, захисту критичної інфраструктури та протидії організованій злочинності. Кожен із таких елементів – про стійкість наших держав у захисті людських життів», – заявив Президент України.
Відповідаючи на запитання журналістів, Глава держави зазначив, що кожна така двостороння угода посилює Україну, наших воїнів і наш народ.
Він заявив, що кожна країна, з якою Україна підписала двосторонні документи – Велика Британія, Німеччина та Франція, – є реальними лідерами безпеки у світі та лідерами в захисті України.
«Для нас важливо, щоб народи наших країн це бачили. І дуже важливо, щоб бачила агресивна, ворожа Росія, що Україна не наодинці і що справді потужні країни світу, з потужною економікою та з реальними цінностями, не залишають Україну, яка дуже бореться за нашу свободу й за цінності цих країн», – наголосив Володимир Зеленський.
Під час зустрічі лідери двох держав обговорили ситуацію на полі бою в Україні, потреби українського війська, перспективи та можливості.
«Ми регулярно й дуже змістовно обмінюємося поглядами на перебіг війни. І я вдячний Франції та пану Президенту за всю ту надзвичайно влучну й сильну військову допомогу, яку ми отримуємо. Сьогодні – ще один оборонний пакет. Саме такий, який потрібен. Снаряди для артилерії, гармати – ефективні системи «Цезар», додаткове посилення ППО. Це абсолютно гідна відповідь на спроби Путіна збільшити тиск на наші позиції, скориставшись проблемами в постачанні від деяких партнерів. Франція справді допомагає. Дякую», – сказав Глава Української держави.
Президент відзначив важливість початку співпраці між Україною та Францією у сфері оборонного виробництва, яка передбачає локалізацію та спільне виготовлення зброї, а також передачу Францією українській стороні окремих інноваційних технологій.
«Сьогодні докладно обговорили спільне виробництво дронів та РЕБ. Це надзвичайно вагомо. І кожне з таких наших досягнень працюватиме заради спільного блага наших народів», – зазначив він.
Володимир Зеленський також наголосив, що Президент РФ нині став одним із найкривавіших диктаторів у європейській історії, і закликав усіх лідерів у світі, які цінують життя, працювати разом заради встановлення справедливості.
Президент Франції Еммануель Макрон зі свого боку зауважив, що французька допомога має посилити оборонну спроможність України. За його словами, двостороння Угода про співробітництво у сфері безпеки буде чинною доти, поки Україна не вступить до НАТО.
«Франція планує продовжити підтримку України щодо постачання військової техніки, кооперації оборонної промисловості, навчання, розвідки, допомоги цивільному сектору. Ми готові посилити нашу оборонно-промислову та технологічну базу на користь європейської оборони», – сказав він.
Крім того, Еммануель Макрон підтримав ідею стосовно випуску єврооблігацій для мобілізації оборонної промисловості.
«Ми сповнені рішучості підтримувати вас. Ми стоятимемо пліч-о-пліч і переконані, що, діючи спільно, ми захищаємо не лише Україну, а й те, що нас об’єднує – наші цінності. Франція буде поруч із вами сьогодні й завтра. Запевняю в нашій підтримці, яка триватиме стільки, скільки потрібно», – сказав Президент Франції, звертаючись до Володимира Зеленського.