Дмитро Кулеба провів зустріч з ...
Дмитро Кулеба: Україна та Південно-Африканська Республіка виводять співпрацю на новий рівень
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів у Преторії переговори із міністеркою міжнародних відносин та співробітництва Південно-Африканської Республіки Наледі Пандор.
«У розвиток ренесансу українсько-африканських відносин Україна прагне вивести співпрацю із Південно-Африканською Республікою на якісно новий рівень. Ми пропонуємо партнерство, засноване на взаємній повазі та вигоді. І я радий, що уряд ПАР поділяє наше прагнення », — заявив Дмитро Кулеба на початку зустрічі.
Глава української дипломатії поінформував південноафриканську колегу про поточну ситуацію на фронті та руйнівні наслідки російської збройної агресії проти України.
У цьому контексті він високо оцінив участь ПАР в зусиллях із просування Формули миру Президента Володимира Зеленського. Міністр запросив південноафриканську сторону взяти участь в Глобальному саміті миру, проведення якого нині опрацьовується Україною та партнерами.
Дмитро Кулеба окремо порушив проблематику незаконного вивезення українських дітей із тимчасово окупованих територій України до Росії.
Міністри приділили особливу увагу експорту українських зернових та продовольчій безпеці в Африці. Дмитро Кулеба запросив ПАР долучитися до глобальної гуманітарної ініціативи Президента України «Зерно з України».
Окремою темою переговорів стала активізація співпраці у сфері цифровізації державних послуг. Дмитро Кулеба зазначив, що Україна готова поділитися своїм передовим досвідом створення «держави в смартфоні».
Міністр також запропонував провести ближчим часом в Києві бізнес-форум за участі бізнесів України та ПАР, аби збільшити обсяги торгівлі та втілити взаємовигідні економічні проєкти.
Міністри також домовилися про проведення регулярних політичних консультацій міністерств закордонних справ та старших дипломатів.
Співрозмовники окремо обговорили співпрацю України та ПАР в межах Африканського Союзу, активізацію комунікацій з африканськими країнами, участь України в африканських механізмах спрощеної та вільної торгівлі.
За підсумками переговорів у присутності міністрів відбулося підписання меморандуму про розвиток співпраці у сфері дипломатичної освіти та досліджень між МЗС України та Департаментом міжнародних відносин та співробітництва ПАР.
Насамкінець, Дмитро Кулеба запросив Наледі Пандор відвідати Україну з візитом у зручний для неї час.
Дмитро Кулеба провів зустріч з виконавчим віцепрезидентом з питань Європейського зеленого курсу Марошем Шефчовичем
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба: "Я розпочав свій візит до Брюсселя із зустрічі з виконавчим віцепрезидентом з питань Європейського зеленого курсу Марошем Шефчовичем. Ми зокрема обговорили Європейську зелену угоду, стратегічне партнерство щодо критичної сировини та проєкти водневої енергетики".
Дмитро Кулеба провів зустріч з Комісаром ЄС з питань юстиції Дідьє Рейндерсом
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба: "Під час нашої сьогоднішньої зустрічі Комісар ЄС з питань юстиції Дідьє Рейндерс представив бачення ЄС щодо можливої форми Спеціального трибуналу за злочин агресії РФ проти України. Ми домовилися, що це буде обговорено з членами Коаліції зі створення Спецтрибуналу під час зустрічі в листопаді.
Ми також обговорили можливість створення загальноєвропейської правової рамки для використання заморожених російських активів для виплат репарацій та в інтересах відновлення України. Україна наполягає на прискоренні цього процесу. У цьому ж контексті я також привітав намір ЄС стати повноправним учасником Реєстру збитків".
Дмитро Кулеба провів зустріч з комісаром ЄС з питань з питань сусідства та політики розширення Олівером Варгеї
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба: "Провів зустріч з комісаром з питань сусідства та політики розширення Олівером Варгеї, щоб зосередитися на майбутній доповіді Європейської Комісії, яка просуватиме процес розширення ЄС надалі. Я ціную визнання прогресу, досягнутого Україною. Ми продовжуємо нашу роботу, прокладаючи шлях до відкриття переговорів про вступ України до ЄС".
Дмитро Кулеба провів зустріч з комісаром ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініусом Сінкевичюсом
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба: "Конструктивно поговорили з комісаром ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом щодо завданої шкоди та наслідків для екології спричинених російською збройною агресією проти України. Також обговорили можливості ЄС у контексті підтримки екологічного відновлення України".
Дмитро Кулеба: Бельгія працюватиме над просуванням членства України в Європейському Союзі під час свого головування в ЄС в 2024 році
Про це у середу, 8 листопада, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів із міністеркою закордонних справ Бельгії Аджею Лабіб у Брюсселі.
Міністри обговорили майбутнє головування Бельгії у Раді ЄС і зазначили, що просування членства України в ЄС буде одним із ключових пріоритетів.
“Я почув чіткий сигнал, що Бельгія розуміє історичну місію та відповідальність в контексті цього головування, під час якого будуть ухвалені важливі рішення та закладатимуться основи майбутнього приєднання України до Євросоюзу”, - заявив Дмитро Кулеба.
Глави МЗС також підкреслили лідерську роль Бельгії у сфері запровадження механізму використання податку на прибуток від заморожених російських активів задля відновлення України.
“Нам потрібна більш широка законодавча база в межах ЄС, щоб згадана практика була поширена на інші європейські країни. Росія має заплатити за шкоду і руйнування, яких вона завдала Україні”, - підкреслив Дмитро Кулеба.
Український міністр окремо подякував своїй бельгійській колезі за готовність надати нову партію генераторів та мобільних систем опалення для допомоги українцям під час зимового періоду.
Глави дипломатій окремо обговорили подальші кроки задля втілення Формули миру Президента Володимира Зеленського.
Зі свого боку, Аджа Лабіб наголосила, що з перших днів повномасштабної агресії РФ проти України Бельгія надала прихисток тисячам українських громадян, а також значну фінансову, військову і гуманітарну підтримку.
“Ми продовжуємо підтримувати Україну. Нещодавно ми створили новий фонд для допомоги Україні розміром 1.7 млрд євро. Кошти будуть спрямовані на військові потреби та втілення гуманітарних проєктів”, - зазначила глава МЗС Бельгії.
Міністри закордонних справ також обговорили співпрацю між Україною та Бельгією у сфері культури.
Насамкінець Дмитро Кулеба наголосив, що під час візиту до Брюсселя він отримав чіткий сигнал від європейських партнерів про беззастережну підтримку України: “Що би не відбувалося у світі, підтримка України буде пріоритетом. Разом з партнерами ми залишаємося сфокусованими на перемозі України”.
Дмитро Кулеба на зустрічі міністрів “Групи семи” запропонував розглянути спільну політику виробництва та постачання зброї
Перебуваючи з візитом у Брюсселі в середу, 8 листопада, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у міністерському засіданні “Групи семи” на запрошення Японського головування.
Міністр висловив вдячність державам “Групи семи” за підтримку України у боротьбі проти російської агресії та отримав запевнення у її непохитності.
Глава МЗС України наголосив на пріоритетній важливості спільної роботи над подальшим просуванням української Формули миру.
“Закликаю вас разом посилити зусилля з просування Формули миру Президента Зеленського, розширення географії її підтримки. Відновлення принципів Статуту ООН і створення ефективних механізмів попередження війн — в інтересах усіх держав”, - наголосив міністр.
Глава МЗС звернув увагу колег на пріоритетність подальшої військової підтримки України та нарощування обсягів спільного виробництва зброї та боєприпасів в інтересах Сил оборони України та зміцнення обороноздатності союзників.
“Час створити спільний простір оборонних індустрій держав-членів “Групи семи”, Європейського Союзу та держав-кандидатів на членство в ЄС. Оборонні індустрії — це м’язи вільного світу і ми маємо їх накачати якомога швидше. Цього потребує реальність. Я закликаю вас розглянути спільну політику виробництва та постачання зброї”, - заявив Дмитро Кулеба.
Міністр нагадав про успішне проведення у вересні в Україні Міжнародного форуму оборонних індустрій, участь в якому взяли 252 провідні оборонні компанії з понад 30 країн світу, і закликав співрозмовників активно заохочувати оборонні компанії у своїх країнах до співпраці з українськими партнерами та спільного оборонного виробництва.
Міністри закордонних справ “Групи семи” висловили беззастережну підтримку України. Один з міністрів заявив: “Наше прагнення та воля забезпечити перемогу України нині пристрасні як ніколи”.
Дмитро Кулеба був прийнятий Премʼєр-міністром Бельгії Александром де Кроо
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба: "У розвиток діалогу з Президентом України Володимиром Зеленським сьогодні в Брюсселі я був прийнятий Премʼєр-міністром Бельгії Александром де Кроо.
Ми зосередилися на питаннях подальшої підтримки України, на рішеннях, які б змусили Росію платити за завдану шкоду, зокрема з використанням заморожених російських активів, а також на питанні відновлення України.
Вдячний Бельгії та Прем’єр-міністру де Кроо за підтримку та готовність сприяти Україні на шляху до Євросоюзу під час бельгійського головування в ЄС у 2024 році".
Дмитро Кулеба у виступі на конференції бельгійських послів закликав спільно просувати Формулу миру
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступив у якості почесного гостя на конференції послів Бельгії.
«Українська формула миру - це велика історія, яка спрямована на обговорення бачення мирного врегулювання, запропонованого країною, яка постраждала від агресії, а не третьою стороною чи агресором», - наголосив міністр під час виступу.
Він зауважив, що один з фундаментальних принципів, який не підлягає обговоренню у Формулі миру – це територіальна цілісність України.
Під час виступу міністр також наголосив, що єдиний спосіб зміцнити стратегічну безпеку в Європі – це створення колективної політики щодо спільного виробництва зброї.
Дмитро Кулеба зазначив, що кількість держав, які підтримують Формулу миру постійно зростає та закликав інші країни, зокрема в Африці, Азії та Південній Азії, приєднуватися до її реалізації.
Глава МЗС висловив вдячність Бельгії за безпрецедентну підтримку України з першого дня повномасштабної російської агресії.
«Бельгія підтримує Україну з початку російського вторгнення, надаючи військову, гуманітарну, фінансову та дипломатичну підтримку. Нещодавній візит Президента України Володимира Зеленського до Бельгії ще раз засвідчив, що Бельгія є нашим справжнім другом і партнером, якого ми дуже цінуємо», - підкреслив він.
Дмитро Кулеба розповів, що століття тому бельгійські інвестори та пам’ятки бельгійської культури були присутні на сході України, але російська армія знищила ці прекрасні зразки бельгійської архітектури в Донецькій області. Він висловив впевненість, що нові пам’ятки бельгійської архітектури виникнуть в Україні як частина процесу післявоєнного відновлення.
Міністр також подякував Бельгії за підтримку гуманітарної ініціативи «Grain from Ukraine», ініційованої Президентом України.
«Бельгія була першою країною, яка підтримала цю ініціативу, пожертвувавши десять мільйонів євро, щоб допомогти нам відправити великі партії українського зерна до низки африканських країн, які потерпають від голоду», - підкреслив міністр.
Він запросив всі країни, які прагнуть підтримувати глобальну продовольчу безпеку, взяти участь у другому міжнародному саміті «Grain from Ukraine», який відбудеться в Києві у листопаді цього року.
Текст виступу міністра Дмитра Кулеби на конференції послів Бельгії (англійською мовою).