ДЕВ’ЯТА ПАНЕЛЬ: “ГЛОБАЛЬНІ ЛІВІ ПРО ГЛОБАЛЬНУ ВІЙНУ: ІДЕОЛОГІЇ, СОЛІДАРНІСТЬ ТА АКТИВІЗМ”

Панельна дискусія на тему “Глобальні ліві про глобальну війну: ідеології, солідарність та активізм” завершила міжнародну конференцію “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”. 

Спікерами дискусії виступили: Мануель Ферес Гіль –  чилійський журналіст, співавтор книги “Багатолика Україна: ще один погляд на землю, людей та культуру”; Олексій Гарань – професор Університету “Києво-Могилянська академія”, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи”; Кавіта Крішнан – індійська активістка та феміністка; Лейла Аль-Шамі – сирійська письменниця, активістка, авторка книги “Палаюча країна: сирійці в революції та війні”; Саміра Ардалані – іранська правозахисниця. Модерувала дискусію Марія Шинкаренко, наукова співробітниця Інституту наук про людину. 

Обговорення розпочала модераторка дискусії, виступивши зі вступною промовою про недостатню підтримку з боку прихильників “лівих” поглядів у боротьбі проти російського імперіалізму. Пані Шинкаренко навела приклад колонізаторської політики Росії щодо Криму, адже Російська імперія зруйнувала державу кримських татар майже 300 років тому, колонізувавши півострів, примусово виселяючи корінне населення та знищуючи його. Сьогодні, за словами пані Шинкаренко, ми бачимо вже третю хвилю русифікації Криму, що є наслідком недостатньої реакції світової спільноти, включаючи “ліві” сили, на окупацію півострова. 

ЗІ спікерів першою висловилася пані Кавіта Крішнан, яка наголосила на необхідності поширення інформації саме про Україну як окрему державу, а не в контексті колишнього Радянського Союзу. Також пані Крішнан підкреслила, що для ефективнішої боротьби проти автократичних режимів ми повинні боротися з подвійними стандартами. 

Також Олексій Гарань поділився своїм поглядом на проблематику поширення російського колоніалізму, адже, за його словами, дуже важливо в діалозі з представниками “лівих” сил наголошувати на тому, що Путін намагається повернути імперію, а не просто Радянський Союз, адже для декого Радянський Союз може бути сприйнятим у позитивному сенсі. Пан Гарань підкреслив, що в Україні бракує тих, хто дійсно розділяє “ліві” погляди, а не просто є прихильником комуністичної ідеології. Спікер зазначив, що в Україні заборонена не ідеологія комунізму, а саме пропаганда символів тоталітарної державності. 

Пані Саміра Ардалані наголосила на тому, що “ліві” повинні в першу чергу захищати права людини. Та замість цього вони лише реагують на виклики, замість того щоб проактивно діяти. Намагання умиротворити диктаторів з боку “лівих” сил не дає ніякого результату, окрім як опосередкованої участі в пропаганді та підриву власне “лівих” цінностей в тих питаннях, що стосуються захисту прав людини. 

Мануель Ферес Гіль доєднався до дискусії онлайн та розповів про вплив російської пропаганди на бачення української проблематики в державах Латинської Америки. Пан Ферес Гіль наголосив, що через брак інформації та іспаномовних джерел про Україну, Росія може більш ефективно поширювати свої наративи, адже активно розвиває свою медіаприсутність в Латинській Америці. Пан Ферес Гіль закликав українську наукову спільноту до співпраці, щоби більш ефективно висвітлювати колоніальну агресію Росії щодо України та протистояти російській пропаганді, яка активно поширюється серед населення Латинської Америки. 

Пані Лейла Аль-Шамі розповіла про реакцію “лівих” сил на вторгнення Росії до Сирії. Пані Аль-Шамі наголосила, що справжні імперіалісти є відірваними від соціального контексту, а також нагадала про важливість захисту цивільних громадян, що стали жертвами авторитарних режимів. Спікерка закликала повернутися до основоположних принципів та врахувати, що мовчазна реакція – це теж позиція, за яку люди мають нести відповідальність. 

https://crimea-platform.org/news/dev-iata-panel-hlobalni-livi-pro-hlobalnu-viynu-ideolohii-solidarnist-ta-aktyvizm/