Головне завдання — організувати евакуацію і розміщення людей на безпечних територіях, — підсумки засідання ТЕБ та НС

Під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо наслідків підриву росією греблі Каховської ГЕС.

«Сьогодні орієнтовно о третій годині ночі російські терористи підірвали дамбу, а також машинні відділення Каховської ГЕС. Дамба зруйнована, відбувається витік води з Каховського водосховища. Під головуванням Президента України відбулося засідання РНБО. Ситуація складна, зараз від нас потрібні швидкі рішення й дії на всіх рівнях», — підкреслив Денис Шмигаль.

Як наголосив Прем’єр-міністр, перше й головне завдання — організувати евакуацію і розміщення людей на безпечних територіях. Усі служби Херсонської області були підняті за тривогою. Сформовані додаткові підрозділи. Задіяно вже більше 250 одиниць техніки. Місцеві керівники особисто відповідають за весь процес. За інформацією Херсонської ОВА, внаслідок підриву Каховської ГЕС евакуації підлягають 17 деокупованих населених пунктів Херсонщини, де проживає понад 17 тисяч осіб. Наразі жертв серед населення через високу воду немає.

Глава Уряду дав завдання міністерствам надати «Укрзалізниці» всі необхідні потужності для продовження організації евакуаційних потягів. Обласним адміністраціям, які можуть розмістити в себе людей, зі свого боку — надати людям актуальну інформацію. 

Денис Шмигаль наголосив, що важливо також не допустити розвитку найгіршого сценарію, який може призвести до аварійної ситуації на Запорізькій АЕС.

«Наразі станція не працює. Усі блоки не в мережі. Керівництво «Енергоатома» та всі служби мають контролювати ситуацію наскільки це можливо. Поки російські терористичні війська присутні на ЗАЕС — це ризик для всього людства», — наголосив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду підкреслив, що всі відомства працюють над тим, аби забезпечити людей питною водою. ОВА під керівництвом Мінінфраструктури мають організувати й забезпечити підвезення води. Крім того, готуються рішення щодо виділення коштів на реалізацію проектів із забезпечення окремих населених пунктів питною водою.

«У Мінінфраструктури є низка пропозицій, є підготовлені проектні рішення. Маємо за прискореною процедурою виділити всі необхідні кошти, аби якнайшвидше розпочати реалізацію цих проектів», — зазначив очільник Уряду та дав завдання невідкладно розробити й подати всі необхідні проекти актів для організації проектних робіт із забезпечення населених пунктів питною водою.

За словами Прем’єр-міністра, триває оцінка екологічних наслідків катастрофи. Міністерство захисту довкілля найближчим часом має підготувати відповідні дані.

Члени Державної комісії з питань ТЕБ та НС заслухали інформацію щодо наслідків підриву Каховської ГЕС від МВС, Міністерства енергетики, Мінінфраструктури та Міндовкілля.

Як доповіли в ПрАТ «Укргідроенерго», руйнування Каховської ГЕС не впливає на роботу інших станцій. Водночас Міністерству енергетики дано завдання опрацювати з Єврокомісією можливість збільшення експортно-імпортних можливостей електроенергії та вжити заходів щодо збільшення запасів води на інших ГЕС.

https://www.kmu.gov.ua/news/holovne-zavdannia-orhanizuvaty-evakuatsiiu-i-rozmishchennia-liudei-na-bezpechnykh-terytoriiakh-pidsumky-zasidannia-teb-ta-ns