Голова Верховної Ради України зустрівся із Спікеркою Сеймаса Литви
У другий день Конференції голів парламентів країн ЄС, що проходить у Празі, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук продовжує зустрічі зі своїми колегами-спікерами на теренах парламентського Саміту.
Сьогодні Голова Українського Парламенту зустрівся із Спікеркою Сеймаса Литви Вікторією Чмілітє-Нільсен.
Головною темою зустрічі був прийдешній Саміт НАТО, який проходитиме саме у столиці Литви Вільнюсі.
Голова Парламенту України висловив щиру подяку особисто Спікерці та всьому Сеймасу зокрема, за резолюцію про якнайскоріше набуття Україною членства в НАТО.
«Це черговий прояв вагомої підтримки України. Україна покладає великі очікування на саміт НАТО у Вільнюсі. Найважливішим його результатом має стати визначення бачення Альянсом модальностей та чітких часових рамок вступу України до НАТО», — зазначив Руслан Стефанчук.
Крім того, він подякував вже вкотре за ту велику допомогу, що надає Україні Литва від самого початку повномасштабного вторгнення і ці кроки, за словами Голови Українського Парламенту, є дуже цінними для нас.
Водночас він наголосив, що для України є дуже вагомою та важливою підтримка Литвою нашого шляху до повноцінного членства в ЄС, перемовини про які Україна розраховує розпочати вже у цьому році.
Окрім того, сторони обговорили ряд важливих для України питань політичного та економічного характеру: продовження та посилення санкційного тиску проти держави-агресора; формулу миру Президента Володимира Зеленського, яка, за словами Голови Парламенту України є формулою справедливого, а не вимушеного миру та інше.
Насамкінець Голова Верховної Ради України запросив литовську колегу до участі у ІІ Парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи, який відбудеться цьогоріч у жовтні у Празі.
Спікерка Сеймаса Литви Вікторія Чмілітє-Нільсен, зі свого боку, запевнила українського колегу, що Парламент Литви і надалі буде приймати та продукувати важливі для підтримки України рішення та резолюції. Зокрема, зазначила про повну підтримку Сеймасом євроінтеграційного та євроатлантичного курсу України.
«Литва прагне, щоб Україна отримала запрошення в НАТО. Це наша позиція, яку ми доносимо до наших партнерів. Вчора мали зустріч з Польщею, Латвією, Естонією і вони нас також запевнили у підтримці. Ми зробимо все можливе і сподіваємося на результат», — підкреслила пані Спікерка.
Водночас вона зауважила, що саміт НАТО у Вільнюсі відбувається в абсолютно історичний час і рішення, які будуть ухвалюватися, також стануть історичними, тому «парламенти і спікери не можуть залишатися осторонь творення історії».
«Ми намагаємося зробити все можливе на всіх рівнях, щоб допомогти вам. Тому що Україна увесь час у нас на думці і це одна тема, щодо якої всередині нашого парламенту політично немає ніяких розбіжностей», — наголосила Вікторія Чмілітє-Нільсен.