Перший віцеспікер Олександр Корнієнко зустрівся з Генеральною секретаркою Ради Європи
Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко провів робочу зустріч із Генеральною секретаркою Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич.
«Ми високо цінуємо всі зусилля задля зміцнення солідарності з Україною з питань, пов’язаних із суверенітетом та територіальною цілісністю нашої держави», — наголосив насамперед Перший віцеспікер.
акож він додав, що торік Генеральна секретарка Ради Європи, перебуваючи з візитом в Україні, побачила наслідки дій російської федерації в Ірпені, Бучі та Бородянці. У межах цієї робочої поїздки Марія Пейчинович-Бурич відвідала Чернігівщину, де також ознайомилася з наслідками російських воєнних злочинів, скоєних в Україні.
Водночас Олександр Корнієнко проінформував про актуальну ситуацію в Україні. «Маємо зробити все можливе, щоби ця війна не тривала ще рік. Розраховуємо на подальшу підтримку з боку Ради Європи», — акцентував він.
Окрім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України зауважив, що для України важливий голос Ради Європи та можливість використання чисельних платформ міжурядової, міжпарламентської, міжрегіональної й іншої співпраці для здійснення тотального тиску проти держави-агресора. «Закликаємо Раду Європи взяти активну участь у створенні спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України», — зазначив Олександр Корнієнко, додавши, що спеціальний трибунал — це дуже важливий елемент всеохопливої відповідальності за найтяжчі міжнародні злочини, скоєні на території України.
Також під час зустрічі сторони обговорили євроінтеграційний шлях України: «Попри повномасштабну російську агресію, Україна впевнено рухається до членства в Євросоюзі».
«Верховна Рада України налаштована продовжувати тісну взаємодію з експертами Ради Європи та Венеційської комісії задля найкращого врахування висновків в українське законодавство та забезпечення відповідності найкращим європейським практикам і правовим стандартам», — наголосив Перший віцеспікер.
Він повідомив, що План дій Ради Європи для України розглядається як гнучкий та ефективний інструмент. Саме тому Олександр Корнієнко звернувся з проханням сприяти внесенню та реалізації у межах нового Плану дій проекту, який би значно полегшив законодавчу роботу Парламенту України та сприяв взаємодії з партнерами й експертами.
У зустрічі також взяли участь народні депутатки України: Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк та заступниця Голови Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу, Голова Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ Марія Мезенцева.