Делегації парламентаріїв держав-членів ЄС, Великої Британії та членів постійних делегацій у ПАРЄ відвідали Київщину у річницю початку повномасштабної війни рф проти України

Делегація депутатів міжпарламентської мережі держав-учасниць ЄС «Об’єднані для України» (U4U-United for Ukraine)парламентської делегації Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, представників Постійних делегацій іноземних держав у Парламентській Асамблеї Ради Європи та груп з міжпарламентських зв’язків з Україною національних парламентів іноземних держав здійснили візит на Київщину у річницю початку повномасштабної війни рф проти України.

Зокрема, понад 50 європейських парламентаріїв відвідали місто Ірпінь, де оглянули руйнування у житловому комплексі «Ірпінські Липки», Будинок культури, графіті британського вуличного художника Бенксі та «цвинтар» знищених росіянами автомобілів.

Європарламентарії пересвідчились у масштабах трагедії, яка стала наслідком вторгнення росії в Україну. Частина парламентаріїв іноземних країн вже не вперше відвідали місто Ірпінь.

«Вперше я побував тут у межах візиту делегації «U4U» ще у квітні минулого року, —  зазначив депутат Європарламенту від Литви, лідер міжпарламентської мережі «United for Ukraine» Андріус Кубіліус.

Європарламентарій наголосив, що його колеги з різних країн чітко розуміють потреби України і першим, за його словами, питанням у порядку денному є необхідність постачання Україні зброї. Про це йшлося також і під час зустрічі з Президентом Зеленським, де  говорили про те, що «армія України зараз бореться на Східному фронті, а ми як політична армія —  на Західному —  у столицях наших держав».

 «Окрім цього, не менш важливими є питання санкцій, відбудови України після війни, створення спецтрибуналу для засудження злочинців російської агресії», — підкреслив Андріус Кубіліус.

Голова Комітету у закордонних справах Сейму Литовської Республіки Жигімантас Павільоніс наголосив, що представники парламентів 14 країн Європи, які долучились до ініціатива «Об’єднані для України» (U4U- United for Ukraine), приїхали у річницю початку російської агресії, аби продемонструвати єдність і засвідчити відданість та подальшу підтримку Україні, як військову, так і гуманітарну. Він зауважив, що на майбутньому саміті НАТО у Вільнюсі, до якого йде активна підготовка,  «ми будемо підтримувати прагнення України до вступу у Альянс».

Заступник Голови Комітету у закордонних справах Бундестагу Німеччини Томас Ерндль теж вдруге відвідав Ірпінь. За його словами, «трагедія Ірпіня, інших міст України  торкається наших сердець і ми приїздимо сюди знову»

«Ви знаєте, що Німеччина допомагає Україні. Ми погодили передачу танків «Леопард» і зараз робимо все можливе, аби прискорити поставки», —  наголосив він.

Депутат також відзначив важливість повоєнної відбудови України та висловив переконання, що колеги-депутати з інших країн мають прискорити роботу в цьому напрямі: «Дуже важливою є співпраця між містами для подальшого їх відновлення та реконструкції. Але спершу необхідно отримати гарантії безпеки і тут є важливим приєднання України до НАТО і ЄС», —  додав Томас Ерндль.

Заступник Голови Конгресу депутатів Королівства Іспанія Пабло Хіспан зазначив, що, коли у другому півріччі цього року Іспанія головуватиме в Раді ЄС, першим питанням у порядку денному буде членство України в Євросоюзі.

«Ми розуміємо ваші потреби, що вам потрібна зброя, зброя і ще раз зброя. Ми будемо працювати в цьому плані. І ми будемо підтримувати ваше членство у ЄС. Я думаю, ви його заслужили», — наголосив Пабло Хіспан.

Голова Комітету у закордонних справах Палати громад Великої Британії Алісія Кернс своєю чергою пообіцяла, що її країна посилить допомогу Україні зброєю.

«Ми хочемо досягти згоди щодо членства України в НАТО до кінця цього року. У найближчі три місці Велика Британія надасть ще більше зброї, ніж за минулий рік. І я сподіваюсь, що інші країни приєднаються і подвоять ці поставки», — наголосила депутатка.

«Нам надзвичайно боляче дивитися на все, що зробила російська армія: руйнування житла місцевих мешканців, масові страти, інші злочини. Тому ми будемо прикладати максимум зусиль, щоб допомогти створити спецтрибунал для розслідування цих звірств», —  підтримала своїх колег  заступниця Голови Комітету у закордонних справах Національної асамблеї Франції Мірей Клапо.

https://www.rada.gov.ua/news/razom/233623.html