Держспецзв’язку, як член НКЦК, представлятиме Україну в Об’єднаному центрі передових технологій з кібероборони НАТО
На сьогоднішньому засіданні члени Кабінету Міністрів України підтримали пропозицію Держспецзв’язку та ухвалили постанову «Про представника Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації в Об’єднаному центрі передових технологій з кібероборони НАТО» (CCDCOE). Ухвалення цього рішення стало результатом спільної роботи Служби та Національного координаційного центру кібербезпеки.
Наявність представника Держспецзв’язку в CCDCOE дасть можливість посилити обмін досвідом у сфері кіберзахисту та кібероборони між Україною та країнами-членами CCDCOE, що сприятиме збільшенню ефективності протидії агресії у кіберпросторі. Українські фахівці дістануть доступ до величезної бази знань, зможуть брати участь у спільних кібернавчаннях та проводити разом із партнерами дослідження у сфері кібербезпеки, у тому числі – у сфері захисту критичної інфраструктури.
Заявку на приєднання України до CCDCOE було подано Національним координаційним центром кібербезпеки при РНБО України за участі Держспецзв’язку у серпні 2021 року. У березні минулого року її було підтримано всіма членами Керівного комітету одностайно. У січні, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов підписав Технічну угоду про приєднання України до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE). Підписання Україною Технічної угоди про вступ, а в подальшому – й іншими країнами-членами Центру – формалізує нашу участь у CCDCOE.
Обʼєднаний центр передових технологій з кібероборони НАТО – один із Центрів НАТО, який забезпечує боротьбу з кібератаками та кіберзахист інформаційних систем, а також навчання та підготовку фахівців із кіберзахисту НАТО. До Центру входять 38 країн (29 країн-членів НАТО та дев’ять країн-партнерів, однією з яких є Україна).