Україні будуть потрібні сучасні знання та технології для відновлення інфраструктури
Підтримка України зброєю, фінансова допомога, санкції проти росії та залучення інвестицій в нашу економіку. Про це під час окремо сесії «Ukraine: What Next?» на Всесвітньому економічному форумі в Давосі говорила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, зараз для нас головним питанням є здатність протистояти росії та захищати наших людей та українські території.
«Отже, найважливіше – посилити військову підтримку України. Наприкінці цього тижня (20 січня) відбудеться чергове засідання Контактної групи з питань оборони України (Rammstein). Фотографії з Дніпра та багатьох інших міст показують, навіщо потрібна вся необхідна протиракетна оборона. Нам також потрібні танки і важке озброєння, щоб витіснити росіян з нашої території. Це найближчий наступний крок, який нам потрібен», - заявила Юлія Свириденко.
Наступним кроком, за її словами, стане відновлення миру та справедливості.
«Президент Зеленський розпочав широку дискусію про принципи миру, представивши 10 елементів формули миру. Ми очікуємо глибокої дискусії між світовими лідерами на саміті щодо формули миру наприкінці лютого», - розповіла Юлія Свириденко.
Аби скоріше росія забралась з території Україні, під час своєї промови вона закликала посилити санкційний тиск на країну агресора.
«Незважаючи на вже накладені санкції, росія йде на загострення ситуації на фронті. Ми це бачимо у Соледарі та Бахмуті, де вони, втрачаючи сотні «мобіків» та найманців щодня, вперто продовжують йти в атаку. Тому санкцій має бути більше. Вони вже втратили багато доходів від газу та нафти, але нам потрібно зробити більше, особливо щодо обходу санкцій», - заявила Юлія Свириденко.
За її словами, росія не спромоглась заморозити Європу цієї зими, а завдяки фінансовій підтримці партнерів і Україні вдалось вистояти, забезпечивши відносну стабільність державних фінансів.
«Цього року у співпраці з МВФ та за підтримки ЄС, США та інших партнерів ми забезпечимо макрофінансову стабільність. Минулого року ми інтенсивно працювали з міжнародними фінансовими організаціями над їхніми стратегіями щодо України.
У 2023 ми хочемо переконатися, що плани та стратегії призведуть до великих проектів відновлення. Тому нам потрібні ваші знання та технології для відновлення інфраструктури, щоб вони відповідали захисту клімату, ефективності та стійкості. Це заклик до компаній з усього світу взяти участь у відродженні України», - заявила Свириденко.
За її словами, саме зараз приватний бізнес має найкращі шанси, аби розпочати інвестиції в Україну і отримати відповідні переваги перед конкурентами.
«Найбільше ми хочемо, щоб цей рік став роком приватних інвестицій у розвиток економіки України. Відновлення та розвиток переробки сільськогосподарської продукції, цифрова економіка, модернізація сталеливарної промисловості, військова промисловість, френдшоринг для Європи – це ті сфери, де ми бачимо багато можливостей для приватних інвестицій.
З цією метою ми співпрацюємо з MIGA та відповідними національними установами – UKEF, DFC та іншими установами – задля страхування інвестицій від військових ризиків в Україні. Наша кампанія із залучення інвестицій має назву Advantage Ukraine. Це не девіз – це констатація факту. Україна – це перевага для вашого бізнесу. Отже, ми чекаємо на наступний крок — аби ви застосувати цю перевагу на практиці», - наголосила Юлія Свириденко.
Довідково
Всесвітній економічний форум в Давосі цього року проходить з 16 по 20 січня. На нього не запросили жодного представника від росії.