російську федерацію треба звідусіль виключити
Триває серйозна робота над переконуванням поступово все нових країн переходити на бік України
«Наступний крок, який плануємо та пропрацюємо з колегами до наступної Асамблеї Міжпарламентського Союзу, що відбудеться навесні, — це виключення російської федерації із цієї організації», — наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко в ефірі національного телемарафону, розповідаючи про результати робочої поїздки до Африки.
Перший віцеспікер акцентував, що позиція України дуже чітка щодо всіх міжнародних організацій — і ООН, і Ради Європи, і ОБСЄ: «російську федерацію треба звідусіль виключити, тому що країна-терорист, країна, яка співпрацює з іншими терористичними країнами, не має права бути у жодних міжнародних організаціях, а має стати країною-вигнанцем».
Олександр Корнієнко зауважив, що триває серйозна робота над «переконуванням поступово все нових країн переходити на бік України», висловивши впевненість, що ця підтримка лише збільшуватиметься.
«В України зараз вагома позиція, адже можна теоретично обговорювати, що відбувається з безпекою у світі, а українці це щодня відчувають на собі», — зазначив Перший віцеспікер, зауваживши, що Україна продовжуватиме говорити про те, що «чинна безпекова система у світі не працює, не може так бути, що постійний член Ради безпеки ООН нападає на мирну країну, скоюючи абсолютно жахливі речі, зокрема, ракетні обстріли та геноцид».
Окрім того, Олександр Корнієнко заявив, що взаємодія на рівні парламентів важлива задля просування наших новин та історії: «Ми говорили з парламентаріями десятків країн за ці кілька днів Асамблеї». Він додав, що ці зустрічі працюють, адже далі виходять на рівень конкретних обговорень і рішень.
«Нам важливий кожний голос у Генеральній асамблеї ООН. Саме тому працюємо з країнами, які не голосують або утримуються, виходять із зали. І будемо далі працювати», — наголосив Перший віцеспікер, додавши, що ці країни будуть підтримувати Україну із часом ще більше, адже бачать, що Україна бореться — і бореться за своє: «Ніхто у світі не любить анексію, це я вам скажу чесно. Історія зі спробами росії анексувати нашу територію, ще й у формі фейкових «референдумів», дуже не сподобалася навіть нейтральним і третім країнам».
«Будемо далі працювати й із країнами Африки, Азії — так званими країнами Глобального Півдня. Є наш надійний дипломатичний тил — це Євросоюз, країни Північної Америки, Австралія, а є країни, з якими нам треба ще працювати, і ми будемо вкладати в це максимум зусиль», — резюмував Олександр Корнієнко.