У рамках щорічного фестивалю «Княжа Родина» презентуємо унікальний мистецький проєкт BEREHYNYA

 

Проєкт BEREHYNYA присвячений українським жінкам, що вершать історію з давніх часів до сьогодення. Він покликаний показати, як через століття рід зберігає й несе у собі найкращі риси. Прототипом образу Берегині стала велична Оранта, яка є всемогутньою заступницею людства перед Богом.  Сакральний жест її рук є стародавнім символом духовного єднання з Богом, а нині дає нам особливі відчуття Оберегу.

Ми прагнемо привернути увагу до витоків українського роду через прояв жіночої мудрості, сильної волі, краси видатних представниць української нації: княгині Ольги –  владної правительки Русі-України; князівен Анни, Єлизавети та Анастасії, що посіли європейські престоли, правили королівствами й народжували майбутніх королів.

У східнослов’янській міфології Берегиня –  жіноче божество, Дух, що охороняє Рід. Сильна, добра й завзята, вона протистоїть Злу.   Коди роду та сила, що проявилися в сучасних українках, робить їх новими берегинями.

Мистецький проєкт BEREHYNYA створений у травні 2022 року в Києві (Україна). Ідея належить Наталі Балабановій, президентці міжнародної організації Intercoiffure Mondial в Україні, яка разом з членом організації Русланом Захарченком створила стилістичні образи. Стиль кожної дівчини витончений та індивідуальний, транслює рух та свободу, притаманну українкам. Колекція створена в колаборації з дизайнером YS Янісом Степаненко, який працює у напрямку демі-кутюр. Його пріоритетом є відродження традицій – це простежується у кожній деталі образу. До проєкту була запрошена відома українська фотохудожниця  Тетяна Бунзило, яка змогла втілити задум дизайнерів –  розкрити особистість та енергію самобутніх українських дівчат.

У планах творців колекції представити проєкт BEREHYNYA у Франції в  Культурному центрі Анни Київської у місті Санліс.

Також учасники проєкту готуюється до участі в лондонському аукціоні в рамках Міжнародного благодійного фонду United24. Гроші, отримані на аукціоні підуть на гуманітарну підтримку українських жінок та дітей, постраждалих під час війни в Україні. Робота над проєктом відбувалася під час загарбницької війни, яку розв’язала російська федерація проти України. Попри все лихо, біль і руйнування український народ, його митці стверджуються у творчості й прагнуть творити з вірою у перемогу й відродження України.

Місце проведення: територія Національного заповідника «Софія Київська». 

Вартість квитка на один фестивальний день — 125 грн, для школярів, студентів, пенсіонерів — 60 грн.

 

Yan Stepanenko