День Незалежності України відсвяткували в Аугсбурзі
День Незалежності - найважливіше державне свято України. Цьогоріч цей день має для всіх українців особливе значення. Триває війна, і окупанти скаженіють від своєї безпорадності. Українці ж продовжують гідно протистояти нелюдам й вражати світ своєю незламністю, силою та емпатією до тих, хто поруч. Саме зараз українці переживають історичний момент, нація гартується у боротьбі. На жаль, 2022 року звичного святкування Дня Незалежності в Україні не буде. Російські окупанти намагаються позбавити України найдорожчого - незалежності, суверенітету та життя українців. Як зазначив у своєму привітанні з нагоди свята Президент України Володимир Зеленський, ми зустрічаємо цей день у різних обставинах, умовах і навіть у різних часових поясах, але з єдиною метою – збереження незалежності та перемога України.
За шість місяців війни, від початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого, країну залишили, за оцінками ООН, 11 мільйонів громадян. У Німеччині 24 серпня тисячі людей взяли участь в акціях на підтримку України у низці міст. В Аугсбурзі, що є третім за величиною містом Баварії, відбувся багатотисячний мітинг з нагоди Дня Незалежності України. На свято до українців Аугсбургу завітало багато гостей. Зі сцени прозвучали вітання від віцебургомістерки пані Мартіни Вілд, генерального консула Польщі в Мюнхені пана Яна Малкевича, консула України в Мюнхені пана Дмитра Шевченка, представників всіх ключових політичних партій Німеччини, міських органів управління, керівників різних міжнародних організацій, зокрема "Deutsch-Ukrainischer Dialog e.V." та „Ukrainischer Verein Augsburg e.V.“. Та головне, це учасники мітингу! У святкових вишиванках, з прапорами та національною символікою. До речі, до українців приєдналось багато городян різних національностей. Об’єднувало їх одне – європейські цінності та любов до України, що власним життям боронить мир європейців.
Завершився урочистий захід розгортанням величезного державного прапору України та святковим концертом. І лунали над баварським Аугсбургом українські пісні. І «Пливе кача» як символ не тільки полеглих за незалежність України, а й пісня вигнанців-лемків, яких сталінський режим депортував з рідної землі. І «Червона калина», символ боротьби наших вояків, від січових стрільців до сучасних Збройних Сил України. Лунало багато інших українських пісень, що стали символами боротьби за незалежність та самоідентифікацію українців. І підспівували усі, хтось українською, а хтось – німецькою, польською, грузинською, турецькою, арабською…
Щиро вірю, що зовсім скоро ми будемо співати багато і радісно, гучно святкуючи нашу Перемогу. І наступний, 32-й День Незалежності України наші громадяни зможуть відзначати на центральних плащ міст усієї нашої незалежної України!
Антоніна Ліннік, світлини автора