До кінця 2024 року Україна планує повністю бути готовою вступити до Європейського Союзу

«Підтримка наших міжнародних союзників проявилася не лише в наданні зброї та прямому фінансуванні бюджету. Україна отримала потужний політичний сигнал щодо перспективи вступу в Європейський Союз. Статус кандидата на членство в ЄС — це дійсно епохальне рішення», — відзначив Денис Шмигаль.
Як зауважив Прем’єр-міністр, попередня багатомісячна підготовка дозволила Україні швидко інтегруватися в енергетичний простір ЄС та приєднатися до європейської енергомережі.

Спільна робота органів державної влади на чолі з Президентом Володимиром Зеленським дозволила залучити понад 14 млрд доларів зовнішнього фінансування від союзників України.
Ще від 12 до 16 млрд доларів Україна планує отримати до кінця року.
«Паралельно з цим ми обговорюємо можливість започаткування нової великої програми з Міжнародним валютним фондом. Також більше 5 млрд доларів буде заощаджено для бюджету та українських громадян завдяки успішним перемовинам, які Уряд провів із зовнішніми кредиторами. Україна відтермінувала сплату зовнішніх боргів щонайменше до 2024 року», — відзначив Прем’єр-міністр.
Денис Шмигаль підкреслив, що Уряду разом із Національним банком вдалося забезпечити макроекономічну та макрофінансову стабільність.

Також затверджено Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Швеція щодо співробітництва у сфері оборони. Затвердження відповідної Угоди надало можливість оновити договірно-правову базу у сфері безпеки та оборони між державами, що у свою чергу створило правові підстави для здійснення взаємовигідного оборонного співробітництва між країнами та посилило позиції України в Північній Європі.

Денис Шмигаль додав, що євроінтеграційна робота не припиняється ні на день.

За підсумками засідання Кабінету Міністрів України