До 70-річчя видатного вченого та патріота Аріфа Гулієва
Лідер – це відповідальність, це місія обраних, це обов'язок і честь, це привілей, який звеличує долю Аріфа Гулієва
Щоб побудувати успішну кар'єру Аріфу Гулієву доводилося багатьом жертвувати: вчитися самому та вчити інших, допомагати, а іноді рятувати людей, він довів словом і ділом, що відповідає званню лідера. Як сказав беззаперечний авторитет: Гейдар Алієв “Для кожної людини національна приналежність є джерелом гордості. Я завжди пишався і сьогодні пишаюся тим, що я азербайджанець”, саме ці слова істинно характеризують особу видатного вченого, мудрого дипломата, друга України, сина славного Азербайджану, ювіляра, професора Аріфа Джаміль огли Гулієва, який народився 4 липня у сонячному Азербайджані. 2022 року ми відзначаємо його 70-річчя.
«Людину роблять великою її справи, але щоб робити такі справи, треба бути не вищим за людей, треба бути разом з ними» — такі слова написав Аріф Джаміль огли Гулієв про Гейдара Алієва — загальнонаціонального лідера Азербайджанської Республіки. Такі ж слова ми можемо впевнено сказати і про самого ювіляра — Аріфа Гулієва — учня загальнонаціонального лідера народу Азербайджану, який своїми науковими доробками щодня підтверджує це кредо, сприяючи зміцненню дружніх і плідних відносин між Україною та Азербайджанською Республікою.
Маючи значний досвід керівної, дипломатичної та публіцистичної діяльності, ювіляр постійно використовує його у своїй науково-педагогічній роботі, відображає його у своїх наукових працях, публічних виступах, інтерв'ю пресі, а також неформальному спілкуванні з колегами.
Його життя пронизане вірністю і чесністю, при цьому почуття справедливості іноді заважало просуватися кар'єрними сходами, але яким би не був тернистим шлях Аріфа Гулієва, він завжди досягав успіху. Свідченням плідної наукової та практичної роботи ювіляра є його численні державні та міжнародні нагороди – і це лише початок. З віком Аріф Гулієв збільшив свій вплив у суспільстві, набув рівних собі друзів: впливових політиків, громадських діячів, дипломатів… Звернувшись до біографії ювіляра, а також до публіцистичних статей, можна відзначити, що вся діяльність професора Гулієва спрямована на підвищення авторитету України та Азербайджану міжнародної арені, зміцнення дипломатичних відносин та культурних зв'язків між нашими народами. Особливу увагу він приділяв підвищенню ролі інституту президентства у державному розвитку, формуванню демократичних та правових засад діяльності, захисту інтересів держави. При цьому вчений відрізняється не лише кількістю публікацій, а й вражає широта тематики досліджень ювіляра, фундаментальність його підходів. Значних успіхів вчений досяг у дослідженні проблем права зовнішніх зносин, боротьби з тероризмом. Цьому напрямку присвячено фундаментальні монографії ювіляра, підручники, кандидатська та докторська дисертації. У наукових публікаціях професора Гулієва яскраво виражені наукові підходи та авторський стиль, його погляди на фундаментальні суспільні проблеми.
Коротка біографія ювіляра
Аріф Гулієв закінчив історичний факультет Азербайджанського державного університету, згодом навчався у Бакинській ВПШ, 1989 р. закінчив 10-й курс Суворовського училища у м. Києві, 2002 року закінчив НАДУ при Президентові України. Трудовий шлях розпочав секретарем сільради, що дозволило ювіляру розкрити та розвинути талант організатора, здатності працювати з людьми та для людей. Саме тому він тривалий час працював на найвищих посадах у комсомольських та партійних органах Азербайджану. Накопичений керівний досвід знадобився ювіляру на посаді директора Бардінського професійного ліцею.
З 1998 року Аріф Гулієв працює в Україні: був кореспондентом газети Адміністрації Президента Азербайджанської Республіки «Халг газети» в Україні. З 2001 р. – Дипломат Посольства Азербайджанської Республіки в Україні. З 2007 року працював доцентом, а згодом професором на кафедрі міжнародного права інституту міжнародних відносин Національного Авіаційного Університету. На сьогоднішній день Аріф Гулієв є професором Київського інституту інтелектуальної власності права Національного Університету «Одеський юридичний Академії».
Велику увагу вчений приділяє громадській діяльності Азербайджанців – як Голові ГО «Вчена Рада Азербайджанців України» та «Інституту Народної дипломатії».
Ариф Гулієв – має державні нагороди України та Республіки Азербайджан, зокрема, удостоєний звання «Заслужений працівник освіти України», нагороджений Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим медаллю «Тараггі» (Прогрес), Дипломом «НАНУ 1918-2018», Медаллю «Народна Шана 1918-2018», є лауреатом премії «Мости дружби Україна-Азербайджан». Відзначений Почесним знаком «За досягнення у розвитку культури та мистецтв» та ін. Надійну підтримку ювіляру забезпечує міцна сім'я: мудра дружина, двоє синів, дочка та 3 онуки.
Його покликання служити Батьківщині і робити все можливе, щоб кожен новий день приносив радість.
"Видатні особистості демонструють світу розум, науку, культуру, моральність народу", - говорив Гейдар Алієв. Як вчений та дипломат Аріф Джаміль огли Гулієв зробив великий внесок у розвиток дипломатичних відносин між Україною та Азербайджаном, народної дипломатії, вивчення питань міжнародного права. Справді, ми живемо у надзвичайно стрімкому світі, динамізм якого часто не дозволяє замислюватися про справжні життєві цінності.
Історія перебування Аріфа Джаміль огли Гулієва в Україні, його розповіді про навчання, роботу, наукове життя, погляди на міжнародні відносини, зокрема на розвиток дипломатичних відносин між Азербайджаном та Україною, дозволяють по-новому сприймати багато реалій. Між українським і азербайджанським народами здавна існували традиційні зв'язки їхньої дружби. Як справедливо наголошує Аріф Гулієв, основа будь-якої взаємодії – це його учасники. Основа будь-якої держави — це не лише її відомі ознаки державності, але головним чином люди, які живуть на своїй території, усвідомлюють свою духовність, культуру, традиції, національні цінності, вірування.
Заслугою автора є конкретність, доказовість, простота викладу інформації, навіть найскладнішою. Наприклад, глибокий аналіз конфлікту в Нагірному Карабаху на основі наукової методології, виконаний у докторській дисертації «Порівняльно-правовий аналіз ролі інституту президентства у протидії міжнародному тероризму (на прикладі України та Азербайджанської Республіки)», захищеній Інститутом законодавства Верховної Ради України, дозволяє вивчити причинно-наслідкові зв'язки цієї трагедії.
Як істинний Громадянин, відчуваючи глибокі синові, патріотичні почуття до Азербайджану, де народився Аріф Джаміль огли Гулієв, та до України, де давно проживає та працює, ювіляр розкрив у своїх численних наукових публікаціях, зокрема, у 4-х томах наукових праць «Україно-азербайджанські відносини: право, політика, дипломатія» професор Гулієв яскраво висловив наукові підходи та авторський стиль, свої погляди на фундаментальні суспільні проблеми, красу та неповторність улюблених країн.
Ювіляр прагне розвивати та примножувати дружні відносини між двома народами та прищеплювати ці почуття своєму оточенню. Особисто для нас ювіляр є Особистістю, знайомство з якою залишає яскравий слід у душі та пам'ять у серці. Людиною, яка має величезний життєвий досвід, має усталені погляди, яка, керуючись шляхетними цілями, робить все від неї залежне, щоб змінити світ на краще і допомогти в цьому іншим. Цитуючи Гейдара Алієва: "Справжню духовність не можна купити ні за мільйони, ні за мільярди". Саме таким є наш ювіляр. Інтереси країни для нього завжди понад усе.
Підсумки
Сьогодні особливий день 4 липня 2022 року – день, коли Аріф Гулієв відзначає своє 70-річчя. Ми, його друзі, однодумці і, звичайно ж, сім'я, колеги, студенти і всі, хто хоч раз у житті стикнувся з цією світлою і доброю людиною, хто знає про його великодушність, тонке почуття гумору та вірність своїм принципам – не стримуючи. себе: вітайте іменинника, хвалите, він гідний всього найкращого. Будьте щирими, не шкодуйте слів та спогадів. Аріф Джаміль огли Гулієву властиво вміння мислити творчо та поетично. Особисто ми, коли писали цю статтю, згадували багато прекрасних моментів пов'язаних з Аріфом Гулієвим, ці яскраві епізоди можуть стати частиною мемуарів у майбутньому. Справжнє лідерство зростає з індивідуальності. Кожна похвала заслужена, навіть якщо вона запізнилася. Гейдар Алієв стверджував: “Мій герой – це моє сумління. Я не хотів бути подібним ні на кого”. Слід зазначити, що ювіляр відрізняється почуттям справедливості і має чисту совість. Будьте щасливі, шановний Аріф Гулієв, нехай Ваше життя буде осяяне світлими та радісними днями. Живіть довго та щасливо у колі рідних та коханих у мирному та гармонійному суспільстві, у вільній країні. Справжній лідер завжди чинить правильно, Ви саме така Людина! Ідіть вперед і ведіть до успіху Ваших однодумців.
Сергій Іванович Пирожков − віце-президент Національної академії наук України,
доктор економічних наук, професор, академік НАН України,
Надзвичайний та Повноважний Посол,заслужений діяч науки та техніки України;
Вероніка Василівна Чекалюк − кандидат наук із соціальних комунікацій,
публіцист, іміджмейкер, докторант Київського національного університету
імені Тараса Шевченка (2013-2016 рр.).
https://www.facebook.com/KievDiplomatic/posts/432345145569664
https://www.facebook.com/InternationalTradeClubUkraine/posts/1069474636990518