Спільнє засідання Міжнародного Трейд-клубу в Україні з керівництвом і членами КТПП

В рамках Міжнародного Трейд-клубу в Україні відбулася зустріч підприємців Києва з торговими представниками інших країн, де малий та середній вітчизняний бізнес у В2В-форматі поспілкувалися із торговими представниками зарубіжних посольств, вирішуючи питання експорту своєї продукції та можливості інвестицій у розвиток виробництва для подальшої взаємовигідної співпраці.
В заході взяли участь керівники 20-ти торговельно-економічних відділів посольств, акредитованих в Україні. Вперше, до зустрічі в такому форматі, долучилися представники посольств Об'єднаних Арабських Еміратів, Південно-Африканської Республіки, Киргизстану, Швеції та Індії. Крім того, до роботи приєднались 27 міжнародних організацій, бізнес-асоціацій та фірм, які займаються сприянням розвитку підприємництва, а з української сторони були присутні більше ніж 100 керівників та представників українських підприємств.
Захід проходив у два етапи - спочатку були індивідуальні зустрічі та переговори українських підприємців з членами Міжнародного Трейд-клубу у форматі В2В, а потім пленарне засідання, де були розглянуті підсумки економічного розвитку Києва в 2018 році, а також відбулися презентації інвестиційних проектів підприємств - членів Київської ТПП.
Під час пленарного засідання виступили:
- Президент Київської ТПП Микола Засульський;
- віце-президент Міжнародного Трейд-клубу в Україні Соня Крайчова;
- радник, координатор з питань торгівлі відділу торгівлі та економіки представництва Європейського Союзу в Україні Даніель Крамер;
- член Ради Національного банку України, доктор економічних наук Василь Фурман;
- начальник Управління економічного співробітництва Міністерства закордонних справ України Володимир Хоманець;
- заступник директора Департаменту економіки та інвестицій КМДА Олег Світличний.
Відкриваючи офіційну частину, президент Київської ТПП Микола Засульський підкреслив: «Благодатнішу і надійнішу територію в Україні для вкладення інвестицій ніж Київ, мабуть, складно знайти. Тут і адміністративні ресурси, і зручна логістика, велике машинобудування та приладобудування, а головне - кваліфіковані кадри і науковий потенціал. Місто є лідером серед експортерів - звідси за кордон йде майже 23% всього експорту. В результаті за минулі чотири роки Україна просунулася з 127 місця на 71 в рейтингу країн зі створення сприятливості умов ведення бізнесу Doing business. Це не погана тенденція».
Поряд з пропозиціями від керівництва Департаменту економіки та інвестицій КМДА та комунального підприємства КМДА «Київське інвестиційне агентство» були представлені інвестиційні проекти Київського НДПКІ «ЕНЕРГОПРОЕКТ», юридичної компанії «Касьяненко і партнери» та ТОВ «ЛІТА ЗАКОН».
Звісно, не обійшлося і без нагород. За високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток зовнішньоекономічних зв’язків, Київська торгово-промислова палата нагородила членів Міжнародного Трейд-клубу в Україні:
- віце-президента Міжнародного Трейд-клубу в Україні Соню Крайчову;
- економічного радника Посольства Малайзії Віталія Бойко;
- аташе з торгово-економічних питань посольства Іспанії Хайме Рамон Фернандес Санчеса;
- керівника торгівельних представництв Посольства Королівства Бельгія Тетяну Коротіч.
-
Під час заходу Київська ТПП представила присутнім дипломатам перше українське спеціалізоване видання «Кібербезпека», в якому міститься перелік арсеналу нових розробок українських компаній по запобіганню кіберзагроз.
В результаті зустрічі іноземні дипломати ознайомились з економічним потенціалом промислових підприємств Києва, а бізнесмени різних країн встановили двосторонні ділові контакти. Отримані матеріали дипломати використають для підготовки пропозицій урядам своїх країн і для подальшого зміцнення торговельно-економічних зв'язків з Україною.
Після офіційної частини відбулось неформальне спілкування дипломатів та бізнесменів.
Олександра Кондратенка, світлини автора