Дні України 2020 в місті Кошице, Словаччина

В Посольстві Словацької Республіки в Українi відбулась презентація заходу «Дні України 2020 в місті Кошице». На прес-конференції розповіли про важливість такого заходу та деталі його проведення; СОНЯ КРАЙЧОВА, Перший секретар Посольства Словацької Республіки в Україні; ЕДУАРД БУРАШ, Повноважний представник міста Кошице з розвитку транскордонного співробітництва Кошице з містом Ужгород та Закарпатською областю України, Директор Асоціації FEMAN, головний організатор заходу «ДНІ УКРАЇНИ в м. Кошице»; ЯРОСЛАВ ПОЛАЧЕК, Mіський голова м. Кошице; ЛЮЦІЯ ГУРБАЛЬOBA заступник міського голови м. Кошице; НАТАЛІЯ БОКУЛЄВА Голова ГО Українсько-Європейського товариства «Тандем», координатор проекту «Дні України в Кошице» з української сторони; ВАДИМ СВИРИДЕНКО, Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій.

Зокрема, пан МАРЕК ШАФІН, Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Посол зазначив, що «… такі Дні сприяють культурному обміну між нашими народами, допомагають ближче взнати один одного. Адже ми є сусідами. А проведення «Ветеранської милі» має на меті донести до усіх, і українців, і словаків, що війна – це безглуздя».

«Дні України 2020» розпочнуться 23.04.2020 року о 17:00 в Касарнях / Культурпарку вернісажем виставки yкраїнськoгo живописця та педагогa - Іванa КУЛЕЦІ. «Bиставкy організовує Словацький національний музей - Музей української культури у м. Свідник, з нагоди 140-ї річниці від дня народження українського художника, яку ми відзначаємо цього року», - сказав директор Об’єднання FEMAN Едуард Бураш.

У наступні дні зацікавлені зможуть відвідати концерти, культурні програми, «ЕКУМЕНІЗМ та міжнародне співробітництво Кошице – Ужгород», а також спортивні змагання молодіжних колективів та окремих учасників з українських міст:

  • Відзначення Всесвітнього дня книги та авторських прав / 23 квітня ( День медіа, літератури та авторських прав)
  • Виступ Народного хореографічного ансамблю України «Росинка» Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості (Кропивницький / Кіровоградська область).
  • Народний художній колектив - студія естрадно-духової музики «Сувенір», Дитячо-юнацький центр Дарницького району (Київ).
  • Виїзна презентація Музею вишивки з м. Києва, а також інтелектуальна вишивка Тетяни Протчевої, якa змінила уявлення про поняття українського ремесла.
  • Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки.
  • програми колективів, які презентують культурне життя Союзу русинів – українців Словацької Республіки з Кошице та інших міст. Культурні та громадські заходи і спортивні програми, а також майстер-класи, які будуть спрямовані на спорт, петанк, та національну кухню.

Організаторами заходів є об’єднання FEMAN у співпраці з містом Кошице, К13 / Кошицькі культурні центри, Посольство Словацької Республіки в Україні, а також партнери зі Словаччини та України. Подія відбудеться за підтримки мера міста Кошице - Ярославa ПОЛАЧЕКA

«Дні України 2020 в місті Кошице» дадуть змогу ознайомитися з культурою і ментальністю областей України, її центральною та південно-східною частинами; мають слугувати тому, щоб у ці дуже важкі для України часи мешканці міста Кошице зрозуміли, що мова йде про країну, яка є їхньою сусідкою, державу, у якій відбуваються зміни, країну, де живуть їхні друзі, де прекрасна і багата історія та культурне життя; а також сприятимуть співпраці та двосторонньому обміну між організаціями культури та підприємницькими суб’єктами», - зазначив директор Об’єднання FEMAN Едуард Бураш. Водночас, за його словами, можуть бути встановлені нові контакти, які в подальшому будуть плідно розвиватися.

У рамках заходу «Дні України 2020» в Касарнях / Культурпарку з 23 по 30 квітня

2020 року проходитиме «Словацько-український бізнес форум/ SUF2020», направлений на такі основні теми:

  • «Поточна ситуація в Україні» - 27/04/2020
  • «Модернізація органів самоврядування, потенціал прикордонної співпраці з Україною»
  • «Словацькo - Українські дні туризму» - 28-29/04/2020 р.

 

Антоніна Ломачук, світлини Олександра Авраменка