Заява МЗС Ірану напередодні других роковин сумної події – катастрофи українського літака

Заява Міністерства закордонних справ Ісламської Республіки Іран напередодні других роковин сумної події – катастрофи українського літака

Міністерство закордонних справ Ісламської Республіки Іран в черговий раз висловлює свої співчуття дорогим родинам загиблих та вважає за необхідне повідомити наступне:

Після того, як сталася катастрофа, відповідні органи та установи Ісламської Республіки Іран повідомили головну причину катастрофи та, згідно з національним та міжнародним законодавством, ретельно, прозоро й оперативно виконували свої завдання й зобов’язання.

У цьому зв’язку, в авіаційній та аеронавігаційній сфері, незалежною технічною групою, відповідальною за розслідування катастрофи, в рамках Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 р. (Чиказької конвенції) та додатків до неї, за співпраці та взаємодії з державами, що мають відношення до цього питання, та Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), в обумовлені терміни було опубліковано Технічний звіт про катастрофу, і даний Звіт було схвалено максимальною кількістю держав, які брали участь у процесі розслідування катастрофи.

Стосовно кримінального та судового розслідування катастрофи, як було доведено до відома громадськості, Судова організація збройних сил та Військова прокуратура Тегерана, згідно із своїми безпосередніми та юридичними обов’язками, ретельно, з упором на встановлення справедливості та правосуддя, провели необхідні кримінальні слідчі дії. До цього часу було проведено кілька судових засідань з розслідування справ обвинувачених по справі про катастрофу, в присутності членів родин загиблих.

Слід зазначити, що Ісламська Республіка Іран здійснювала процес кримінального й судового слідства, керуючись беззаперечними правовими принципами, у тому числі, принципом територіальної компетенції стосовно місця катастрофи та громадянства звинувачуваних, та з дотриманням відповідних законодавчих норм.

Стосовно милосердного ставлення до родин, які перебувають у скорботі за жертвами катастрофи й полегшення їхнього болю, шановна Рада міністрів, керуючись доброю волею, 5 січня 2021 року у своєму інтерв’ю повідомила про визначення суми виплат родинам усіх жертв (без урахування їхнього громадянства).     

На виконання цієї постанови, при Міністерстві шляхів та міського розвитку було створено штаб, який вживав необхідні заходи з метою реалізації процесу виплат, і до цього часу, згідно з відповідними нормами, було здійснено виплати ряду родин. 

Стосовно цього, нотами на адресу посольств держав, які мають відношення до даного питання, було повідомлено про готовність до виплат родичам 30 іноземних громадян, загиблих у катастрофі.

Стосовно дипломатичного аспекту питання цієї катастрофи, Ісламська Республіка Іран погодилася щодо проведення двосторонніх перемовин з відповідними державами, а також заявила про свою добру волю та надала необхідні пояснення відносно різних військових, кримінальних, технічних та юридичних аспектів катастрофи, та брала участь у трьох турах двосторонніх перемовин з державними органами України в Києві та Тегерані.  

Під час цих перемовин фахівцями та експертами обох сторін було розглянуто всі аспекти та деталі даного питання.

Ісламська Республіка Іран, не дивлячись на протизаконні дії з боку деяких держав, які намагаються використати цю гірку подію та біль рідних і близьких загиблих у своїх політичних цілях, ще раз наголошує на готовності до перемовин на двосторонньому рівні з кожною з держав, які мають відношення до даного питання, відносно вжитих заходів, керуючись доброю волею, повагою до суверенітету держав, їхнього національного законодавства та міжнародних зобов’язань, згідно з погодженим порядком денним.       

    Посольство Ісламської Республіки Іран в Україні

 

https://www.facebook.com/KievDiplomatic/posts/314820107322169

https://www.facebook.com/InternationalTradeClubUkraine/posts/963173574287292

https://www.facebook.com/aleksandr.kondratenko.33/posts/4738189346248335

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1809858369204381&id=482605435263021

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=407539994502209&id=100057386353221