З нагоди Національних свят посольство Угорщини в Україні організувало урочисте прийняття

Посольство Угорщини в Україні організувало урочисте прийняття з нагоди Національних свят -  Дня початку революції і визвольної боротьби (1956) та Дня Проголошення Угорської Республіки (1989). Біля входу до залу прийомів, запрошених гостей  – дипломатів, народних депутатів України, урядовців, громадських діячів, бізнесменів, лідерів угорської спільноти в Україні, науковців  та представників громадських організацій – зустрічало керівництво угорської дипломатичної місії  на чолі з  Надзвичайним і Повноважним послом Угорщини в Україні  Й.В. Паном Іштваном Ійдярто (H.E. Mr. István Íjgyártó), якій в офіційній частині звернувся до присутніх з промовою:

  • Пані та Панове! Шановні Гості! Щиро вітаю Вас на нашому прийомі з нагоди нашого національного свята, річниці угорської революції та боротьби за незалежність 1956 року!
  • Незважаючи на те, що угорську революцію 1956 року було знищено радянськими танками, дух революції знищити було неможливо: прагнення свободи, яке повстало проти тиранії, проти репресій, знову спалахнуло у 1968 році в Чехословаччині, в 1970 році та на початку 80-х років у Польщі; щоб потім у 1989-90 роках весь центрально- та східноєвропейських простір здобув свою незалежність. Тому ми часто чуємо, що 1956-й рік трохи є святом для кожного з нас у цьому регіоні.
  • Мабуть не буде перебільшенням стверджувати те, що в Україні також тривають революційні процеси. По слідам уявлень нещодавно обраного президента, парламенту та нового уряду дійсно спостерігається нова, сучасна країна, що розвивається. Давнє прагнення тих, хто проживає в Україні – мир – також не здається чимось недосяжним. Угорщина вітає зміни і спостерігає за ними з надією, адже для нас також є важливим те, щоб наш найбільший сусід жив у мирі та безпеці, щоб розвивався.
  • Дуже важливим є те, щоб шляхом поставлених цілей свобода мешканців України збільшувалась, їх права були гарантовані, в тому числі набуті права національних меншин, які тут проживають.
  • Угорщина як сусід, як одна з Вишеградської четвірки та член Європейського союзу, як і досі, підтримує прагнення України, як у ліквідації наслідків війни на ході України та щодо питання нелегальної анексії Криму, так і в реформуванні країни та європейської інтеграції.

Закінчуючи промову, Іштван Ійдярто висловити надію, що найближчим часом наші високопосадовці на найвищому рівні можуть розглянути найважливіші завдання, які є у наших двосторонніх відносинах!

Після офіційної частини та виконання гімнів України і Угорщини, під час неформального спілкування, гостей частували національними угорськими стравами. Традиційно, на згадку про подію, присутні фотографувалися разом з Послом Іштваном Ійдярто.

Олександр Кондратенко, світлини Олександра Авраменка